URODOWY MIX

czyli o tym, jak dobrze wyglądać

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezinwazyjnym i skutecznym, a zarazem bardzo bezpiecznym. Natomiast nie każdy może przy pomocy lasera pozbyć się niechcianego owłosienia. Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Kto może skorzystać z trwałej depilacji?

Do zabiegu depilacji laserowej kierowane są przede wszystkim osoby, które mają wrodzoną tendencję do wrastania włosów, a także powstawania stanów zapalnych w postaci grudek i krostek. Depilacja laserowa skutecznie usuwa włosy. Jej zaletą jest również to, że leczy skórę (wykorzystywana jest w leczeniu trądziku).

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który ingeruje w organizm ludzki. Dlatego należy pamiętać, że nie każdy może jej się poddać. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej będzie między innymi opalona skóra – naturalnie i w solarium, ciąża, nowotwory – stwierdzone i przebyte – po konsultacji z lekarzem, infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze. Nie można stosować samoopalaczy, bronzerów czy betakarotenu. Laser nie będzie skuteczny w przypadku zastosowania na siwym, rudym, blond owłosieniu. Przeciwwskazaniem są choroby skóry w postaci bielactwa, chorób pęcherzowych, bliznowców, cukrzyca, łuszczyca, padaczka, słaba krzepliwość krwi, rozrusznik serca, metalowe implanty, nadwrażliwość na światło. Nie wolno stosować zabiegu depilacji laserowej podczas leczenia trądziku retinoidami, ani przyjmować niektórych leków, które powodują nadwrażliwość na światło.

Wrażliwość na światło, a leczenie

Niektóre leki wywołują zjawisko fotoczułości. Mogą to być antybiotyki np. z grupy tetracyklin. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z informacją na ulotce każdego przyjmowanego leku i poinformowanie kosmetologa lub dermatologa podczas wywiadu zbieranego przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej. Niezbędne przed zabiegiem jest przeprowadzenie testu na skórze każdego pacjenta.


Comments ( 2 )

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>